Sağlık Bakanlığı'ndan 'Telafi Sınavı' duyurusu

Sağlık Bakanlığı'ndan 'Telafi Sınavı' duyurusu

Sağlık Bakanlığı, 04 Ekim 2020 tarihinde yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavına COVID-19 (+) tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle katılamayanlar için duyuru yayımlandı.

Duyuruya göre; 04 Ekim 2020 tarihinde yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavına COVID-19 (+) tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle katılamayanlar bu durumlarını yazılı olarak en geç 23 Ekim 2020 tarihi mesai bitimine kadar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bildirmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacak olup, COVID-19 (+) tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle söz konusu sınava giremeyenlerin Halk Sağlığı Yönetim Sistemi (HSYS) üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra telafi sınavına alınıp alınmayacağına karar verilecek ve nihai liste Genel Müdürlüğümüzün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Dilekçelerin gönderileceği adres:
T.C. Sağlık Bakanlığı
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı
6001. Cadde No: 9 06800-Çankaya/ANKARA
Bakanlık Duyurusu için https://yhgm.saglik.gov.tr/

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat bingöl
serhat bingöl - 2 hafta Önce

Her dönem yüksek onur belgesi aldım.Bu sınavda 82-84 bekliyorum.TÜM HASTALARA ŞİFALAR DİLİYORUM.Covidliler girecek bu sınava hala çalışıyorlar ve konular belli.Sağlık bakanlığını bir kez daha tebrik ediyorum.Aferin size.Bu adalet anlayışınızla gurur duyuyorum.Kocaman bir alkış yolluyorum size.

sosyoloji
sosyoloji @serhat bingöl - 2 hafta Önce

Bölümünüz neydi Sehat bey?

Serhat Bingöl oku
Serhat Bingöl oku - 2 hafta Önce

Kovidlilerin günahı ne peki kaybol

serhat bingöl
serhat bingöl @Serhat Bingöl oku - 2 hafta Önce

Kaybolmadan önce şunu söyleyeyim galiba anlamakta sıkıntı yaşıyorsun.Onlara hak tanınsın elbette ama onlara ayrı kadro tahsis edilsin.Sorular farklı bu eşitlik ilkesine aykırı bir durum.En az 1 ay daha fazla çalışacaklar ve soruların kaynağı belli.Anladıysan kaybolayım

cahil
cahil @Serhat Bingöl oku - 2 hafta Önce

yazıyı okumadınmı cahil kaybol şimdi.....

ünvan
ünvan - 2 hafta Önce

telafi sınavına girenler için ayrı kadro açılmalı yoksa adil bir yarış olmaz sonra girenler avantajlı olacak ne tip soru geleceğini artık biliyorlar

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan
7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir. 7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar. ?? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur. Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğini saygılarımla arz ederim.

Serhat aykut
Serhat aykut @mehmet02 - 2 hafta Önce

Bahsettiğiniz koruma altındaki çocuklar ve yurttan ayrılan çocuklar için.

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır ...........Onbeş yıl oldu bir gelişme yok.

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ


SIRADAKİ HABER