KOCA'ya flaş öneri: Cesaretini topla, Erdoğan’a durumu anlat

Gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın “Giderlerse gitsinler” açıklamasının, doktorların kendilerini değersiz hissetmesine yol açtığını söyledi.

KOCA'ya flaş öneri: Cesaretini topla, Erdoğan’a durumu anlat


Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın “Giderlerse gitsinler” açıklamasının, doktorların kendilerini değersiz hissetmesine yol açtığını yazdı.

"DAYAK YEMEMEK İÇİN GİDİYORLAR"
“Hiç kimse, kendisine değer verilmediğini hissettiği bir yerde durmaz, durmak istemez!” diyen Yarkadaş, “Doktorlar da bu yüzden hem para kazanıp yaşayabilmek hem de hasta yakınlarından dayak yememek için birer birer gidiyorlar” dedi.

"ADIMLAR HIZLA ATTIMALI"
Yarkadaş, “İyi niyetinden şüphe duymadığımız Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘tüm cesareti’ni toplayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gerçek durumu anlatmalı ve bu gidişatı durduracak adımları hızla attırmalıdır” çağrısı yaptı.

Yarkadaş, “Aksi takdirde, o çok övündükleri Şehir Hastaneleri, içinde doktor olmadığı için bir süre sonra Şehir Mezarlığı’na dönüşecektir” diye uyardı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 07:16

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hazım
Hazım - 1 ay Önce

Koca işin show kısmını iyi yapar ama kimse yemio

Hemsir
Hemsir - 1 ay Önce

Bugünden sonra bizde bir oyumuz var gidicez sandığa Allah cc büyük. Anamdan babamdan uzakkkkk bir şehre atandım 38 yaşında. Suriyeliler dolu ev kirası bu yüzden 3 ten aşağı yok. Günlük ise gidiyorum dolmuş ücret 6 TL gidiş 6 TL dönüş. 2 çocuk okula gidiyor. Hanım dolmuş ücreti vermemek için uzak bir yere gitmiyor. Evinize un,şeker,yağ gibi Temel ihtiyaçlar alıyoruz. Toplamda 8 TL maaş alıyorum sayın bakanım . Gelmeseydin diyorlar. Gelmesem kargoda çalışıyordum günlük gezmedigim apartman kalmıyordu. Memur olduk sevinci ile uzak diyarlara geldik. Çoluk çocuk kurban bayramı gidelim memleket diyoruz otobüs fiyatları gidiş dönüş çok tutuyor eksiye düşüyor insan. Memurluktan da bişey anlamadık yani. Emekli 60 yaşında olmezsem olucam ozaman 1 ev sahibi olursam bilmiyorum. Çocuklar üniversiteli olursa ne yapicaz . İlkokulda fotokopi parası etkinlik parası. Etkinliğe çocuk katılmasin desen çocuk bu yok demekten anlamıyor. Hanım vAllahi evde dolma sarma yapıp satıyor ekonomik katkı sağlamak için. Halimiz budur sayın bakanım. Çay,şeker,un gecen yıla göre 3 katına yaklaştı. Maaşta 3 kat articakki ezilmeyelim. Ev sahibi kira zam ediyor. Ne olucak anlamadım gerçekten. Bı akıl geliyor al çoluk çocuğa çok git memleket ine diyor. Bir akıl geliyor sabır et diyor. Hasretlik gurbetlik çabası. Anamız ,babamız yaşlı hasta memleket te . Yanımıza getirsek konu komşu yok apartmanda ne yapalım diyorlar. Halimiz budur. Ayın 15 maaş bitiyor. 15 gün ekmek borç yazıyı bakkal. Maaş gelince onu yatır yeni borç. Döngü bu. Siz Sayın Bakanım 8 milyar 2 çocuk tek maaş kira ev geçiririm diyorsanız bizim diyicegimiz bişey yok. En uyduruk ayakkabı 100 Tl su çekiyor bide .

admin
admin @Hemsir - 1 ay Önce

devlet herkesin keyfine göre iş yapmaz

aslanbey
aslanbey @Hemsir - 1 ay Önce

inan bir çok sağlıçı senin durumunda ama halk kendi elleriyle yaptı oy verenler yüzünden benim suçum ne şükürr hiç oy vermedim bunlara

Alperen
Alperen - 1 ay Önce

26 yıllık sag.personeliyim.Dibine kadar akp ye muhalifim.ancak şunu eklemek istiyorum askerde subaylar sivildede doktorlar kendileri hariç herkesi değersiz görürler.Farkli düşünenleri tenzih ederim.Benim tespitim çoğunluk böyle.Tabiki doktorlar haklı çoğu konuda en zor eğitim en riskli iş hata götürmez meslek onlarda.Sevmesemde en zeki insanlar onlar sonuçta.100 kisiden ilk ikisi doktor olabilecek zekaya sahiptir ama Emeginin karşılığını alamıyorlar buda bir gerçek maalesef

Hekim
Hekim - 1 ay Önce

En son hakkınız ödenmez dediler. Bu işler böyle giderse zorunlu tarafımız bellidir. Az kaldı surda 2023 ekonomik sıkıntı çekecek durumda isek kendimi düşüncem tabi. Doktor çok para alıyor . Yıllarca okumuş belli bir yüzde girdim. Öğretmenle aynı maaşı. 4 d li Personel arkadaş bizden çok. Sayın Bakanım siz bilirsiniz. Tarafımız şartlarimizi düzeltmeyene net bellidir. Oyumuzun rengi de bellidir. Doktorlar tek de değil anneleri,babaları , eşleri de aynı taraftır. Pandemide tulum içinde pişmiş yardımcı sağlık personeli onlarda yazık yazık ne yapalım hocam ekmek parasi diyiyor çalışıyor aldığı para 8 TL . 2 kira veriyor,1 yol parası, okula giden üniversite öğrencisi var ayın sonunu zor getiririyor. Takip ediyorum 2 yıldır aynı üst aynı ayakkabı ile işe gelen insanlar var. Sadece doktorlara değil yogunbakim da elimiz kolumuz hemşire hanım ,erkek hepsine düzgün bir zam seyyanen zam istiyoruz. Sayın bakan pediatri uzmanı gece kuvozlerin başında çok durdum diyor. Ozaman yoğun bakım ekiplerinin durumunu çok iyi biliyor. Bizim soylemize gerek yok. Sabaha kadar gözünü kırpmadan hastanın başında duran ekiplere verdiğiniz paraya bakın? Maliyenin parası kpsssiz atanmış 4 d işçiye var degilmi gece vardiyasında çalışıyorum diye ücret farkı alıyorum diyor. Öğretmen de var. Bu maliye bakanı parası sadece doktor ve hemşire mi yok. Siz bilirsiniz. VAllahi siz bilirsiniz. Bizimde bilecegimiz gün geliyor.

uzm dr
uzm dr - 1 ay Önce

olurmu canım sagğlık ekip işidir canavar gibi hemşirelerimiz işcilerimiz varken ekibin bir üyesi(doktor) olmayınca hastaneler işlemez halemi gelecek. bugün yemekhanede yan masadaki sekreterlerin konuşmasına kulak misafiri oldum Allah şahit ifadesi şu. acil uzmanından bahsederek Allaha büyük konuşmayım kendi bilgimi onun bilgisine değişmem diyor(lise mezunu arkadaş tanıyorum kendisini). yani aslanlar gibi sekreterlerimiz hemşirelerimiz varken defolup gidebilir doktorlar. zerre eksiklik hissedilmez. hatta bazılarına göre kalite artar bile baksanıza doktorun bilgisini kendinden çok aşağıda görüyor

Aferin...
Aferin... @uzm dr - 1 ay Önce

Moronun birinin ifadesiyle tüm hemşirelere ve sekreterlere laf sokmaya çalıştığına göre uzman doktorların tek haneli iq su vardır desem nasıl olur? Olmaz. O yüzden sadece sana söylüyorum :)

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen ......

Att
Att - 1 ay Önce

Amaaan giderlerse gitsinler der Suriyeli Afgan vs vs vs doktor hemşireler yeter onlara trajikomik bir durumdayız

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

ne zammı bekliyorsunuz yahu, para vaduda bizmi vemedük.


SIRADAKİ HABER