Kamuda Doktorlar Arasında İstifa Çılgınlığı

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan 3 doktor daha dün görevlerinden istifa ettiler.

Kamuda Doktorlar Arasında İstifa Çılgınlığı

Yeni Alanya Gazetesinde yer alan habere göre Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sular bir türlü durulmuyor. Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ve yönetiminin sürekli mobbing uyguladığı iddiasıyla Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Pepe, Anastezi Uzmanı Fulya Gülen Akküçük ve Kadın Doğum Uzmanı Serhat Yıldız dün görevlerinden istifa ederek hastaneden ayrıldılar.

YENİ ALANYA'YA İÇİNİ DÖKTÜ
Hastane bünyesinde devlet kadrosundaki tek doçent olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Pepe, içini Yeni Alanya'ya dökerken, yaşadıklarını anlattı. Türkiye'nin önemli hastanelerinde görev yaptığını ifade eden Pepe, "Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, görüp görebileceğim en kötü hastane. Böyle yönetim anlayışı olmaz. Kindar ve nefret dolu anlayışla kumpaslar kurup, istifaya zorluyorlar. Olan hastalara, Alanya halkına oluyor. Alanya halkından çok memnunum, bir kere bile bir hastamızla tartışmamız olmadı ama hastane yönetimi çok kötü ve bundan Alanya halkı zarar görüyor" dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Doç Dr. Murat Pepe, istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

"Yaklaşık 3 yıldır Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak hastanede çalışmaktayım. Hastanede devlet kadrosunda çalışan tek doçent doktorum. Bölümümde çalışan doçent ve profesör titresindeki hekimler nöbet bile tutmayıp, keyfe keder poliklinik yapmalarına rağmen bir doçent doktor olarak yüzlerce nöbet, binlerce ameliyat ve poliklinik yaptım. Kapıma gelen hiç bir hastayı geri çevirmedim. Son iki yıldır Başhekim Hüseyin Lakadamyalı tarafından tarafıma, onlarca hekim arkadaşıma, özveriyle çalışan hemşire ve sağlık personeline karşı yapılan ve süregelen mobbinglerden ötürü hastanede çalışma şevkim kırıldı. Hastalarımın tanı ve tedavilerinde zorlanmaktayım. Bu sebeplerden ötürü 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu'nun 'Çekilme' başlıklı 20. Maddesi ve 94. Maddesinde geçen hükümlere istinaden memuriyet görevimden çekilmek istiyorum. Usulüne uygun istifa etmek istiyorum."

30 Haziran'da, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde görev yapan biri profesör 8 doktor da istifa etmişti.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 1 ay Önce

eğer hemşire yada diğer sağlık personelinin istifa edip çalışacağı başka bir iş olsa onlarda hiç düşünmeden istifa eder,
düşünsenize memur bakanlık personeli olmayan ve sağlık la alakası olmayan dışardan biri hastane müdürü
açık öğretim 4 yıllık herhangi bir bölüm mezunu dışarda işsiz güçsüz biride hastane müdür yardımcısı olmuş,
ve 25 yıllık bir lisans mezunu hemşireye işi öğretmeye çalışıyorlar,
gelde çalış bu sistemde....

ADİL
ADİL - 1 ay Önce

Mobing her yerde var.Lakin Dr istifa ediyor başka bir yerde çalışıyor,öyle başhekimler varki tem.personeli ile memur ile uğraşıyor yani gücünün yettiğine hastane pislikten geçilmiyor işleri güçleri mobing ego tatmini Şehir hastaneleri iyiki yapıldı yoksa karafatmaların cirit attığı Ankara demiryolları gibi ortaçağ hastanesine mahkum kalacaktık.

Fedakar sağlıkçı
Fedakar sağlıkçı - 1 ay Önce

Hemşire rumuzlu arkadaşım;
Yazmak ve konuşmak bir şey ifade etmez mademki niteliksiz biri atanmış yazarsın dilekçeni bakanlığa red cevabı geldimi ver mahkemeye mahkemelerimizde hala çok iyi hakimlerimiz var iptal ederler sözleşmelerini.Hak eden ve nitelikli tüm personeller bunu yapsa liyakatsiz insanlar atanamaz.Bakanlığımızda hizmetli Müdür ve Müdür yardımcısı var.Gerisini siz düşünün.İyi çalışmalar yola devam..

antalyabitti
antalyabitti - 1 ay Önce

antalya il sağlık a dışardan getirdikleri elemanlar ise whatsuptan il sağlıkta yaptıkları kısır partilerini sahada çalışanlara atıyor. antalya da müsilaj boğaza kadar

SIRADAKİ HABER