İşçilerin Çalışma Saatleri İle ilgili Resmi Yazı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından işçi çalışma saatleri konulu resmi yazı yayımlandı.

İşçilerin Çalışma Saatleri İle ilgili Resmi Yazı

Bakan adına Genel Müdür Mehmet İSLAMOĞLU imzasıyla yayınlanan yazıyla;


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

  • işçilerin günlük 7,5 saat çalışma ile 45 saatlik haftalık çalışma süresi tamamlanır denilerek haftalık kırk beş saati aşan çalışmaların fazla çalışmaya (fazla mesaiye) girdiği hatırlatıldı.
  • İşçi statüsünde çalışan personelin vardiya düzeninin günlük 7,5 saati aşmayacak şekilde 3 posta halinde düzenlenmesi ve bu postalarda 4857 sayılı iş kanununun 69. maddesinin 4. fıkrası çerçevesinde personele dönüşümlü olarak görev verilmesinin esas alınması istenerek, bu duruma birim amirlerince azami özen gösterilmesi talimatlandırıldı.
  • Saat 20.00 - 06.00 arasında 7.5 saatten fazla çalışıyorsa 7.5 saatinin üzerini zamlı alabilecek
  • İşçinin, kadroya geçişine esas alınan ihale sözleşmesinde tarif edilen meslek koduna uygun işte çalışmasına azami özen gösterilmesi talimatlandırıldı.

İşçi Çalışma Esasları.pdf

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 06:37

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 1 ay Önce

Tüm memurlar da işçi statüsüne geçirin. Maddiyat ta memurları satın alır hale geldiler.

Att
Att - 1 ay Önce

Nasıl olacak şimdi işçi arkadaşlar çok üzülecek fazla mesai almak için takla atıyorlardı...

Hemşire
Hemşire - 1 ay Önce

İşçi arkadaşlar her şeyi fırsata çevirdiler her ufacık fırsatı sermayeye çevirdiler normal mesai içinde yapacağı işi sonraya bıraktılar dünyanın mesai parasını aldılar bunlara fırsat veren birim amirleri müdür yardımcıları buna müsaade ettiler ekmeklerine yağ sürdürdüler haksız kazanç elde ettiler buna izin veren müdür yardımcıları hesap vermek zorundadırlar. Ankarada hastaneler denetlensin fazla mesai çok fazla yazırıyor kalmadıkları mesai parasını alıyorlar...Devletimiz soyuluyor yazık

Kemal
Kemal @Hemşire - 4 hafta Önce

Yok yaaa sen covid parası alırken devleti sömürmedin öyle mi? Hastane döner sermayesinden yerken devletten gitmedi dimi? Bi tarafınız sıkışınca güvenliiiik diye bağırırken ben 2400 maaş alırken gıkın çıkmıyodu hasta taşıtıyodunuz o zaman sesin yoktu... Kafanıza göre hasta azarlarsınız güvenlik diye bağırırsınız kıçı kırık sağlık meslekten mezun ol 60-70 al kpssden gir hastaneye... Ben 86 aldım kpssden üniversite mezunuyum senden daha vasıflıyım ama açıkta kaldım... Benim bölümüm senin ezik bölümünden yüksek istiyor kpss puanını anladın mı devletin kenesi...

doktor
doktor @Hemşire - 4 hafta Önce

Hemşire sen işine bak sen işini tam hakıyla yapıyomusun birde haktan bahsediyorsun hastaya sadece iğne yapıp ılac vermekle iş bitmiyor yatalak hastanın bakımını postaya yaptırıyorsunuz. birde kalkıp haktan hukuktan konuşuyorsunuz.

siyasiler sahaya
siyasiler sahaya - 1 ay Önce

hiç tanıdığı olmayan ilçe başkanını tanıyor. haydi bakalım partililer çarpışın.

teknik
teknik - 4 hafta Önce

maalesef mesai saati içinde yapılacak her iş için hafta sonuna plan yapılıyor. hafta içi 45 saati doldurmamalarını rağmen hafta sonu gelip fazla mesai ücreti alıyorlar. bunun önüne geçilmesi elzem.

Rocky
Rocky @teknik - 4 hafta Önce

bilip bilmeden konuşmayın. hafta sonu gelerek fazla mesai kazanılmıyor. haftalık çalışma satin 45 saati bulmadıysa istersen 100 kez hafta sonu gel değişen bişe olmaz. mesai parası alınamaz.
hıyarın biride yazmış haftasonu geliyorlar bilerek diye. salak zaaten gelecek cumartesi
1 e kadar mecburen. işci cumarteside mecburen çalışır

vatan daş
vatan daş - 4 hafta Önce

niye 7.5 saat 9 saat çalışsınlar işleri ne yatıyorlar zaten

ali
ali - 4 hafta Önce

alın nöbet parasıda alın hatta ek ödemede alın siz bu ülkenin gerçek evlatlarısınız

hem.ri
hem.ri - 4 hafta Önce

çok çalışıyorum diyen memur..inter nette..yattıgı yer den ... inter nette vakit geçiri yor..ben çok çalışı yorum hadi ordan..vakti nerde geçir digin belli


SIRADAKİ HABER