İller Arası Tayinlerde Kontenjanın Yarıdan Fazlası Boş Kaldı

İller Arası Tayinlerde Kontenjanın Yarıdan Fazlası Boş Kaldı

2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası sonuçları geçen hafta açıklandı. Türkiye geneli ilan edilen 16 bin 912 boş kadronun sadece 7 bin 500 kadarına yerleştirme yapıldı. Yerleşen adayların bir kısmının da yeni birimlerine başlamayacağı düşünülürse, ilan edilen münhal kadroların 3'de 2' si boş kaldı.
Sağlık Bakanlığında kurumların birleşmesi, iller arası tayinin yılda 3 defa yapılması, il sağlık müdürlüklerine boş kontenjanları belirlemesi için yetki verilmesi gibi durumlar son 2 yıldır iller arası tayinlerde sağlık çalışanlarının yüzünü güldürdü. Kontenjan sayıları yukarda saydığımız nedenlerle arttı. Bu durumda tayin bekleyen personeli mutlu etti. 

Ancak kontenjanların boş kalması çok uzun sürmeyecek 4+2 iken 3+1'e geçen sağlık personelleri önümüzdeki sene kadroya geçiyor. Onlarda bu tayinlere başvurduğunu zaman kontenjanlardaki boşluk azalmış olacak. 

İller Arası Tayin Nedir ?

 (Değişik:RG-2/3/2018-30348) (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) İller arası atama dönemleri Ocak, Haziran ve Eylül ayıdır. Bakanlık açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, tercih yaparak müracaatta bulunur. Bakanlık tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanına göre atamaları tamamlar. (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) Hizmet puanlarının eşit olması halinde çalışma süresi esas alınır, çalışma süresinin de eşit olması halinde kura ile yerleştirme işlemleri yapılır.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
HEMŞİRE
HEMŞİRE - 5 ay Önce

KİMSENİN İSTEMEDİGİ YERİ AÇARSAN BOŞ KALIR TABİ HER İLE BOŞ KADRO AÇILMALI HATTA İLÇELERE BİLE AÇILMALI

SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

RABBİM TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YARDIMCISI OLSUN. BU ARADA ATAMA BEKLEYEN ÇOK SAYIDA DİŞ HEKİMLERİMİZİN OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR. SAYGILARIMLA.

kenannn
kenannn - 5 ay Önce

YENİ ALIMLARDA GÜZEL YERLER AÇIP İLLER ARASI ATAMALARDA KIRSAL YERLER AÇILIRSA OLACAĞI BUDUR..

Toplum sağlığı
Toplum sağlığı - 5 ay Önce

Yıllardır memleket yüzü göremedik maalesef açılmıyor istediğimiz il ilginç nokta iller arası açmıyor yeni alıma açılıyor memur iken yeniden sınava girip tercih mi yapacağız nasıl bı zeka var bunlarda

Semra
Semra - 5 ay Önce

Ya biz düzde kalmış 4bliler ne olack 4 yilimiz doldu hala birşey yok

Süresiz 4b
Süresiz 4b @Semra - 5 ay Önce

Bu yoruma dislike atanları en içten dileklerimle! selamlıyorum

HASAN YILMAZ
HASAN YILMAZ - 5 ay Önce

yıllardır kadro açılmayan iller var..görevlendirmelerle dolu olan birimlere nasıl kadro açılsın pardon niye boş gösterip görevlendirmeyle çalışan insanların keyfini bozsunlar demiii...HER İLE İLÇEYE TAYİN DÖNEMLERİNE LÜTFEN KADRO AÇILSIN....

MÜŞERREF ÖZGÜN
MÜŞERREF ÖZGÜN - 5 ay Önce

SAĞLIK ÇALIŞANI KENDİ HAK ETTİĞİNİ ALSINDA HEDİYE ALMASADA OLUR.ÖNEMLİ OLAN HAKETTİĞİNİ ALABİLMEK.

madurrrr
madurrrr - 5 ay Önce

nasılsa isteyen isteği yere gidiyor bi şekilde nakil olamayanlara Allah yardım etsin...


SIRADAKİ HABER