Hemşirelik Sertifikalı Eğitim Duyuruları

Hemşirelik Sertifikalı Eğitim Duyuruları

13 Eylül 2019 güncel Hemşirelik Sertifikalı Eğitim Duyuruları aşağıdadır

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 13:56

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ameliyathane Teknisyeni (Yurt Dışı)
Ameliyathane Teknisyeni (Yurt Dışı) - 6 ay Önce

Ameliyathane Teknisyeni İçin Eğitim Gereksinimleri

Cerrahi Teknoloji Uzmanları Derneği'ne göre, potansiyel ameliyathane teknisyenleri, cerrahi ve klinik olarak kabul edilen uygulamalara uymak için bir yüksekokulda onaylanmış bir program tamamlamalıdır ( www.ast.org ). Bu eğitim onları cerrahi teknolojinin ve tıbbi prensiplerin temellerini anlayan profesyoneller olarak oluşturur. Müttefik Sağlık Eğitimi Programlarının Akreditasyon Komisyonuna ( www.caahep.org ) göre, Eylül 2016 itibariyle, ABD'de 436 onaylı eğitim programı vardı.

Kalkınan ameliyathane teknisyenleri, klinik bir ortamda kariyer eğitimi ile birlikte sınıf öğrenimini tamamlamalıdır. Klinik kısım, öğrencilere ortamlarını ve ekipmanlarını nasıl steril tutacağını, malzemeleri nasıl kullanacağını ve uygun hasta bakımı sağlamayı öğretir. Öğrenciler, üç yıl içinde tamamlanması gereken ancak daha erken bir zamanda bitebilecek olan bu eğitim programlarında temel tıp ve tıp etiği alanında kariyer eğitimi alırlar.

Cerrahi teknoloji programları veya eşdeğeri topluluk kolejlerinde ve meslek okullarında mevcuttur. Bazı hastaneler de kabul edilebilir eğitim programları sunabilir. Cerrahi teknoloji programlarının mezunları bir sertifika, diploma veya önlisans derecesi alırlar. Yaygın kurslar:

Anatomi
fizyoloji
Tıbbi terminoloji
Cerrahi işlemler
Farmakoloji
kariyer özeti
Cerrahi teknoloji uzmanı veya kese olarak da bilinen ameliyathane teknisyenleri, gelişen bir tıp endüstrisinin bir parçasıdır. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS) 'ya göre ameliyathane teknisyenleri için kariyer fırsatlarının 2014-2024 arasında% 15 oranında artması bekleniyor. Aynı kaynak, Mayıs 2015 itibarıyla, kariyerin yıllık ortalama 45.940 ABD doları maaş sunmakta olduğunu ve çoğu işverenin sağlık ve sosyal hizmetlerin yanı sıra tatil ve hastalık günleri sağladığını belirtmektedir.

Tüm fırçalar doğrudan, steril, iyi aydınlatılmış ameliyathanelerde bulunan cerrahların gözetimi ve yönetimi altında çalışır. Asistan cerrahlara ek olarak, ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında çeşitli görevleri yerine getirirler. Önceden, hastaları ameliyat için ve hazır ameliyathane aletleri, sıvıları ve makineleri için hazırlamaları gerekebilir. Ameliyat sırasında, ekipmanı çalıştırabilir, aletlerini dağıtabilir ve hastaların hayati belirtilerini gözlemleyebilir. Daha sonra hastaları odadan dışarı aktarır, malzemeleri stoklar ve örnekleri hastane laboratuarlarına teslim eder.

belgeleme
BLS, sertifikalı ameliyathane teknisyenlerinin en iyi iş olanaklarına sahip olabileceğini öne sürüyor ( www.bls.gov ). Sertifika Ulusal Cerrahi Teknolojisi ve Cerrahi Yardım Kurulu (NBSTSA) veya Ulusal Yetkinlik Test Merkezi (NCCT) aracılığıyla yapılabilir. Her ikisi de bir sınavı geçmek ve belgelendirmeyi sağlamak ve devam ettirmek için sürekli eğitimi tamamlamayı gerektirir.

Ameliyathane teknisyenleri bir lise diploması veya eşdeğeri gerektirir ve bu uzmanlık alanında akredite bir programı tamamlamaları gerekir. Sertifika mevcuttur, ancak her zaman gerekli değildir, ancak sertifikalı adaylar iş olanaklarını arttırır. Bu alanda iş büyümesinin 2024 yılına kadar ortalamadan daha hızlı olacağı öngörülmektedir.

https://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=en&u=https://study.com/articles/Operating_Room_Technician%253A_Educational_Requirements_and_Career_Summary.html&prev=search

Ameliyathane Teknisyeni (Operating Room Technician)
Ameliyathane Teknisyeni (Operating Room Technician) - 6 ay Önce

Ameliyathane Teknisyeni Nedir?
Ameliyattan önce ameliyathane teknisyenleri hastaları hazırlar ve nakleder, ameliyathanede ekipman, cerrahi aletler ve diğer malzemeleri hazırlar ve cerrahlara fırçalama ve giyinme konusunda yardımcı olur. Ameliyat sırasında, el aletleri, süngerler ve iğneleri cerrahlara uzatır ve kumanda ışıkları ve emme makineleri gibi yönlendirilen diğer çeşitli görevleri yaparlar. Ameliyattan sonra hastalara gerektiğinde bandaj ve sargılar uygular, ameliyat odalarını temizler ve depolar ve ekipmanları yıkar.

Adım 1: Bir Lise Diploması Kazanın
Bir lise diploması veya GED, bir sertifikaya veya bir önlisans lisans programına kabul edilmek için ön koşuldur. Sınırlı bir ölçüde, aldığınız dersler lisede de sizi pozisyon için hazırlar. Özellikle biyoloji, kimya ve matematik dersleri yardımcı olur.

Adım 2: Cerrahi Teknolojisinde Sertifika veya Önlisans Derecesi Kazanın
Üniversiteler, devlet yüksekokulları ve meslek okulları, cerrahi teknolojide, sizi bir cerrahi ekibin destekleyici bir üyesi olarak yetkin performans sergilemek üzere eğiten programlar sunar. Müfredat, akademik derslerden, klinik laboratuvarlardan ve genellikle stajtan oluşmaktadır. Ders içeriği, anatomi ve fizyoloji, tıbbi terminoloji, farmakoloji ve cerrahi prosedürleri kapsamalıdır. Programlar genellikle iki yıl içinde tamamlanır.

Adım 3: Sertifika Alın
Sertifikalı Cerrahi Teknisyeni (CST) tanımını Ulusal Cerrahi Teknolojisi ve Cerrahi Yardım Kurulu (NBSTSA) 'dan alabilirsiniz. Sertifika sınavına girmeye hak kazanmak için, Müttefik Sağlık Eğitimi Programlarının Akreditasyonu Komisyonu veya Sağlık Eğitimi Okullarının Akreditasyon Bürosu tarafından onaylanan bir cerrahi teknoloji programından mezun olmuş olmanız gerekir. Haziran 2011 itibariyle CST sınavı, ameliyat öncesi hazırlık, ameliyat öncesi prosedürler ve ameliyat sonrası prosedürleri kapsayan 200 sorudan oluşuyordu. Geçmek için en az 118 doğru cevaplamanız gerekir.

4. Adım: Bir İş Alın
Hastaneler, doktorlar muayenehaneleri, dişçi muayenehaneleri ve ayakta tedavi merkezleri sizin en önemli istihdam seçeneklerinizdir. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, 2015 yılında yaklaşık 100.270 ameliyathane teknisyeni istihdam edildi ( www.bls.gov ). Çoğunluğu hastane ameliyathanelerinde ve doğumhanelerde çalıştı. Ayrıca, özel bir cerrahi ekibin bakımını yapan veya ayakta tedavi merkezlerinde çalışan bir cerrahla doğrudan istihdamı güvence altına alabilirsiniz, ancak bu adımı yalnızca az sayıda teknisyen uygular. 2014-2024'ten itibaren istihdamın% 15 artarak 114.500 olacağı tahmin edilmektedir.

https://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=en&u=https://learn.org/articles/How_Can_I_Become_a_Certified_Operating_Room_Technician.html&prev=search

SIRADAKİ HABER