Danıştay'ın Nöbet Ücretleri Kararı Sonrası Bakanlık Yazısı

Karar sonrası Sağlık Bakanlığınca genel bir yazı yayınlandı

Danıştay'ın Nöbet Ücretleri Kararı Sonrası Bakanlık Yazısı

Geçtiğimiz hafta ; Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, toplu sözleşme ile getirilen ve diyaliz, ameliyathane, yoğun bakım, acil servis, 112 acil sağlık hizmetleri birimlerinde çalışan personele %50 artırımlı nöbet ücreti verilmesine dair uygulamada önemli bir karar verdi. Danıştay İDDK, bahsi geçen birimlerde görev yapmayan personele bu birimlere hizmet verdikleri gerekçesiyle %50 artırımlı nöbet ücreti verilmeyeceğine karar vermişti.

personel sağlık net / Özel haber

Karar sonrası Sağlık Bakanlığınca genel bir yazı yayınlandı


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
düzceli81
düzceli81 - 3 ay Önce

ödedikleri acil farklarını geri alacaklarından bahsediyor.ama size az bu yapılanlar keşke maaşı da yarı yarıya kesseler.emin olun yine sesiniz çıkmaz.devam edin sağlık sen de ..siz akıllanmazsınız.

sağlıkçı
sağlıkçı - 3 ay Önce

genelde küçük ilçe hastanelerin de ayrı bir acil laboratuvar ve acil röntgen birimi bulunmadığından acile hizmet verilmekte. dolayısıyla buralarda çalışan personele nöbet parası yüzde 50 arttırımlı verilmelidir. doğrusu da budur.

vahdet
vahdet - 3 ay Önce

tek laboratuvar ve tek röntgen olan hastanelerdeki teknisyenlere %50 artırımlı verilir,sadece acile hizmet veren lab.ve röntgen birimi vrsa sadece burda çalışanlara artırımlı verilir,acil dışındaki birimlere hizmet verenler normal nöbet ücreti alır.acile ayrı,diğerleriiçin ayrı lab.ve röntgen olan kurumlardakierin tümü artırımlı aldıysa acil dışına ödenen ücret geri alınacak galiba...

OKTAY KILIÇ
OKTAY KILIÇ - 3 ay Önce

____Kan.Merk.lab. acilin içinde olmasına ragmen ;Her türlü toplu kazalar bıçaklama kurşunlama be Tüm servis birimlerine ;Pandemi Acil izalasyon ,pandemi servisleri banko 1.2.3.4.5.6 ,,,,,SAbahlara kadar avile yatiş yapan yum hastalara kan grubu olsun,KAN Ürunlerinin takılmasi olsun ,, v.s ACİL Fark be % 50 Nöber üçretlerinden faydalanamıyoruz...REVA mı bu HAK mı....YAZACAK ÇOK ŞEY VAR AMA DEYİP YUTKUNUYOZ
___Sendikacı teslim olmaz.  Yapılmış gibi görünen şeylere teşekkür için makam odalarından poz vermez. Sendikacı ikna olmaz; mücadele eder. Emeğini, İşini ve iş güvencesini yok sayan uygulamalar karşısında mücadele eder gibi yapıp susarak şike yapmaz/yapamaz.

Alp
Alp - 3 ay Önce

Özetle, özellikli birime hizmet edenlere ödenen kısmi süreli özellikli birim nöbet ücretlerini artık ödemeyin diyor. Daha önce ödediklerinizi ise alabilirsiniz isterseniz diyor. Yani acile hizmet etmen bişey değiştirmez bizim açımızdan riskinden dolayı acil servis biriminde görevlendirilmiş olman gerek diyor.

biogen
biogen - 3 ay Önce

yani kısaca ismi geçen birimlerde bilfiil çalışanlar yüzde elli nöbet ücretini alır gerisi alamaz, aldıysada geri öder diyor. haklı tabi ameliyathanede yoğun bakımda acilde çalışmakla bu birimlere hizmet vermek aynı şey değil.

Paramedik
Paramedik - 3 ay Önce

Hiç birşey anlamadım

hacı kandemir
hacı kandemir - 3 ay Önce

nen diyo yani anlayan varmı


SIRADAKİ HABER