Bugünkü Değişiklik ile İlgili Bakanlık Açıklama Yaptı

Bugünkü Değişiklik ile İlgili Bakanlık Açıklama Yaptı

Bugün yapılan  '' İl Sağlık Müdürlükleri yönetim kadrosunda görev yapacak sözleşmeli personelin sayılarının' belirlendiği  '' Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı İdari ve Hizmet Birimleri Kadro Standartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'' ile ilgili bakanlıktan il müdürlerini bilgilendiren bir mesaj geldi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Buna göre;

-Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Kadro Standartları Yönetmeliği değişikliği bugün Resmi Gazete’de yayımlanmış olup, gelen bir kaç soru üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur.

—-Tüm gruplara dahil İllerimizdeki Başkan, Başkan yardımcısı ve uzman sayılarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

—-Mevcut durumun devamı sağlanacaktır.

—-Ancak nüfusu 30.000 ve üzerinde olan tüm ilçelerde (i9iller dahil) İlçe Sağlık Müdürlüğü kurulacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 13:28

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
antisendikacı
antisendikacı - 6 ay Önce

ne mantık ve akılla İlçe sağlık Müdürlükleri kuruldu anlamak mümkün değil, sadece İlçe Sağlık Müdürünün sözleşmeli olması nedeniyle maaş ve ek ödemelerinin yüksek olması dışında bir yararı yok, İlçe sağlık müdürlükleri atama yapmıyorlar,maaş yapmıyorlar,ihale yapmıyorlar ek ödeme yapmıyorlar bu ilçe sağlık müdürlükleri ne işe yarar bilen bana da anlatsın.

İlçe sağlık Müdürlüğündeki çalışanlara mobing yapmak
İlçe sağlık Müdürlüğündeki çalışanlara mobing yapmak @antisendikacı - 6 ay Önce

Bu da bir iş. Öyle değil mi?

Sağlık
Sağlık @antisendikacı - 6 ay Önce

Sağlık Bakanlığında Jet atama; Memur; önce idari mali işler müdürü, sonra başka hastaneye müdür, sonra başkan yardımcısı, sonra tekrar idari mali müdür, sonra tekrar başka yardımcısı, sonra Bakanlığa atama... 15 Temmuzdan ders alınmadı mı???

sağlıkçı 1235
sağlıkçı 1235 - 6 ay Önce

SAĞLIK BAKANLIĞI HANGİ KAFAYI YAŞIYOR,MEVZUAT DEĞİŞİKLİK OLDU YAZIYOR,BAKANLIK YOK EFENDİM HERHANGİ BİR SIKINTI YOK DİYOR,MESELA İ8 İLDE BAŞKAN YARDIMCISI SAYISI 5 E YÜKSELMİŞTİ BU DEĞİŞİKLİKLE BİRLİKTE 4 E DÜŞTÜ,BEN DEMİYORUM BAKANLIK DİYOR,YANİ İLGİLİ YÖNERGE.....

mehmet ali yaman
mehmet ali yaman - 6 ay Önce

YANİ TORPİLİN VARSA UZMANSIN LİYAKATSIZ SNAVSIZ BELGESİZ MÜLAKATSIZ MAAŞIN 8 BİN TL.GERÇEKTEN EMEK VEREN TECRÜBELİ MEMURLAR TORPİLİ YOK DİYE 4500 TL SÖMÜRMEYE DEVAM YANİ.HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.HARAM ZIKKIM OLSUN.

Çok çok güzel düşünülmüş
Çok çok güzel düşünülmüş - 6 ay Önce

15.000 nüfuslu ilçeler için de muhakkak ilçe sağlık müdürlükleri oluşmalı. Oradaki pratisyen hekimin suçu ne?

Buralara en az 100 memur kadrosu da olmalı.

Ali
Ali - 6 ay Önce

Belde belediye başkanlıklarının kapatılması ne kadar mantıklı ise nüfusu düşük olan yerlerde sözleşmeli yöneticilikle birilerini siyaseten abad etmekte yanlış bir durum ( sorumlu yönetici ata Ek ödemesini arttır ama 700.000 nüfuslu ilçe ile 30.000 nüfuslu ilçe yöneticisi ve personeline aynı ek ödemeyi verme
Nüfus ve O ilçede aktif olarak çalışan kişi başı olacak şekilde Sabit ödeme leri arttırılmalıdır. Şu anki ücretleri Sağlık personeli açısından en azından imam bekçi gassal V.b personelin üzerinde bir hayat standardı sağlanmalıdır

663 gurubeti
663 gurubeti - 6 ay Önce

663 sayılı khk ile amaçlanan neydi
Efektif bir şekiller hesap verilebilir hantal ve bürokratik yapıdan kurtulup şeffaf hesap verirelebilir hızlı karar verilebilen bir yapıya geçiş için karne ve performans ölçümü ile atananların her an denetlenebilir bir yapıda olduklarını bilecekleri bi yapıya geçilecekti. Hedeflenen iyi niyetli olarak kimse kadrolu olarak ben bu koltuğu domine ettim gelen ağam giden paşam düşüncesinde olmasın her an gayret göstersin düşüncesinde olsun idi ama gelinen nokta nedir. Sağlık Bakanlığı sağlıkta dönüşümle birlikte vatandaş nezdinde sınıfı geçse de yönetim bazında liyakatten uzak iş bilmez yöneticilerin kişisel egoları yüzünden her geçen gün daha da geriye giderek sınıfta kalmaktadır. Her sözleşme döneminde bir koltuğa en az üç talepli olurken siyaseten güçlü olan ancak haketmeyenlerin yönetici olmaları bir kişiyi Memnun edip düşer iki kişiyi küstürecek ve bu sayılar günün somunda kayda değer sayılar oluşturacaktır. İki yıllığına koltuk sahibi olan bi sonraki dönemde koştuğunu koruyamaz sa o da muhalif olarak kaybedilecektir. Bu nereye kadar böyle devam edebilir. Devlette devamlılık esastır. Kimin ne amaçla getirdiği belli olmayan bu 663 sözleşmeli yöneticilik gurubetinden bir an önce dönülmesi sağlık Bakanlığı yönetim zaafiyetinin önüne geçilecek en iyi reçetedir. 657 sayılı dmk nın liyakat ilkesi ile açık tezat içinde olan bu kapitalist 663 den vaz geçilerek sınırları daha belirgin liyakat sistemi getirilmesi her yönü ile sağlık Bakanlığının hayrına olacaktır. Eğer bu yanlıştan dönülmez ise oluşacak yönetim zaafiyeti aşikardır. Tarihe not düşmek için bu yorumu yapmak durumun da kaldım. Buradan ne kadar sesimiz duyulur bilemeyiz ancak geç gelen adalet adalet değildir. Daha adil yönetilmek için bu bir zaruriyettir.

5000 TL veya 6000 TL gibi paralara yöneticilik kimse yapmaz
5000 TL veya 6000 TL gibi paralara yöneticilik kimse yapmaz @663 gurubeti - 6 ay Önce

İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, şube müdürlüğü gibi sistem artık geri gelmez. 3 kuruşa kimse yöneticilik yapmaz.

Durduk yere neden aylık 25.000 TL den vazgeçsinler?

mehmet ali yaman
mehmet ali yaman - 6 ay Önce

BU ADALETSİZ UZMANLIK UYGULAMASINA 18 YILDIR OY VEREREK ÇORBADA TUZUM OLDUĞU İÇİN UTANIYORUM.TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI GASPI.UZMANLIĞA NE GEREK VAR TORPİLİN YOKSA TORPİLİ OLANA 2 KAT MAAŞ.BİRDAHA OY VERİR YADA BİLDİĞİM TANIDIĞIM KİŞİLERE VERDİRİRSEM NAMERTİM.KURUMLARIN BU DURUMUNU HERKESE ANLATIYORUM.DÜZELTİLMESSE ELİMDEN GELEN ÇALIŞMAYI YAPACAM.HARAM OLSUN


SIRADAKİ HABER