Bakanlıktan Görevde Yük.ve Unvan Değ. Hakkında Duyuru

Bakanlıktan Görevde Yük.ve Unvan Değ. Hakkında Duyuru

04 Ekim 2020 ve 17 Ocak 2021 tarihinde yapılan görevde yükselme yazılı sınav sonuçlarına göre; sözlü sınav tarih ve saatleri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan ve hak kazanamayan personel, durumunu aşağıdaki link üzerinden sorgulayarak öğrenebilecektir.


Görevde yükselme sözlü sınavına katılım durumunuzu öğrenmek için (TIKLAYINIZ)

 

Görevde yükselme sözlü sınavı; 15.03.2021–09.04.2021 tarihleri arasında, Bakanlığımız Ana Bina Toplantı Salonlarında yapılacaktır.

Adres:

Bilkent yerleşkesi, Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001. Cad. No:9 Çankaya/Ankara


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

 

HES kodu olmayan personel sözlü sınava alınmayacaktır. Bu nedenle sözlü sınava girecek personelin önceden HES kodu temin etmeleri gerekmektedir.

 

Unvan değişikliği sözlü sınavına katılmaya hak kazanan personel ile sözlü sınav tarih ve saatleri daha sonra ilan edilecektir.

 

Sözlü sınava yönelik açıklamalar için (TIKLAYINIZ)

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET02
MEHMET02 - 2 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK
SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

hasan
hasan @MEHMET02 - 2 ay Önce

Yeter be etmezsen etme.ikide bi yazıyorsun yeter artık, seni ipleyen yok.

MEHMET02
MEHMET02 - 2 ay Önce

HASAN VE KAMİL SİZE NOLUYOR MUHATABIM S.SAĞLIK BAK. VE SAĞLIK SEN

mehmet02
mehmet02 - 2 ay Önce

2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

kamil
kamil @mehmet02 - 2 ay Önce

Ben sana kadronu verecem,az önden iki dişini sık, hıııı deyince bitecek.

MEHMET02
MEHMET02 - 2 ay Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Kamu kurumlarında teknisyen yardımcısı, hizmetli, aşçı, kaloriferci, dağıtıcı, mübaşir, terzi, berber, garson, bahçıvan, matbaacı gibi çeşitli ünvanlarda görev yapan ve sayıları 111 bin olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin, bulundukları sınıftan kaynaklı olarak birçok maddi ve manevi mağduriyet yaşadıklarına dikkat çekerek, Yardımcı Hizmetler Sınıfında " bulunan personelin kurumlardaki ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde çalıştırılabileceği gibi çok geniş bir tanımı olması ve bu sınıfın içinde bulunan yirmi iki unvanın ayrı ayrı görev tanımının da olmaması sebebiyle amirleri tarafından ünvanları göz ardı edilerek Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nda bulundukları gerekçe gösterilerek ünvanı ile uyumsuz işlerde çalıştırılmaktadırlar. Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin kadro unvanlarına ilişkin görevlerin sınırının belirtilmemiş olması bu personele kurumlarında pek çok işin gördürülebileceği personel olarak bakılmasına neden olmaktadır. Ayrıca hukuki yönü olmamasına rağmen bazı görev ve işlerin yardımcı hizmetler sınıfı personeline gördürülmesi, zaman içinde söz konusu görevlerin ilgililerin unvanı ile özdeşleşmesi ve haklı olarak bu görevi yapmak istememelerinde ise sorunlu personel olarak düşünülmesine sebep olmaktadır" . YHS personelinin yükselebileceği teknisyen, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, memur gibi kadrolara kurumlar tarafından genellikle ilk defa atama yoluyla personel alımına gittiklerinden ve kurumların periyodik olarak Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açmamalarından dolayı üniversite mezunu olsalar dahi sınıf değiştirme imkanı bulamamadıklarını 657 sayılı DMK' da bahsedilen hizmet sınıfları arasında sadece Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil personel için ek gösterge belirlenmemiştir. Ek gösterge belirlenirken bir hizmet sınıfına dahil personelin tamamının dışarıda tutulmasının rahatsızlık oluşturmasının yanı sıra, ek göstergeden yararlanamadıkları için Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin aylık ücretleri ve emeklilik hakları (emekli aylığı ve emekli ikramiyesi) memurlar arasında oldukça düşük seviyede bulunmaktadır. Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır."
Taşeron firmalara bağlı olarak kamu kurumlarında çalışan taşeron personelin devlet kadrolarına işçi olarak geçirilmeleri ile birlikte ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerin bu personel eliyle gördürülmesi sonucunda YHS personeline ihtiyaç da kalmayacağını kaydeden "Gelişen ülkemizde kamu personel yönetimi anlayışı kuralcı, hiyerarşik, mekanik ve geleneksel yönetim anlayışı iken bu yönetim anlayışı değişerek yerini etkinlik, verimlilik, tutumluluk dinamiklerini esas alan, ücret dengesizliğini gidermeyi hedefleyen, performansa göre değerlendirme üzerinde duran, esnek yapılanma ve katılımcı yönetime uygun bir kamu personel yönetimine bırakmaktadır. Bu sebeplerle günümüzde miadı dolmuş olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nın kaldırılarak bu hizmet sınıfındaki mevcut personelin, eğitim durumlarına ve ihraz ettikleri unvanlara uygun hizmet sınıflarına geçirilmeleri gerekmektedir"…………… ?? On altı yıl oldu bir gelişme yok.

adil
adil - 2 ay Önce

Kemal sunal filminde derdi ya Ağam benle eylenir.663 ve 694 khk ile görevde yükselmeye el fatiha okundu.

06
06 - 2 ay Önce

isimler niye açık açık yazmıyor demekki torpil kaynıyor nede olsa sağlık sen ayarlamıştır adamlarına zehir zıkkım olsun

SIRADAKİ HABER