Bakan KOCA Sağlıkçıların Nöbet Saatleri Hakkında Konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

personel sağlık net / özel haber


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Nöbet sonrası geçirdiği trafik kazasından hayatını kaybeden Dr. Rümeysa Berin Şen'in gündeme getirdiği mesai saatleri hakkında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : '' 36 saat nöbeti kabul etmiyoruz,  mesailer en fazla 16 saat olmalı, belki yarın bunu yapamayız ama ilerleyen süreçte 16 saatlik vardiyalara geçilmesi gerekiyor, insani olanıda bu '' dedi

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 16:26

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
GARİP ASİSTANLAR
GARİP ASİSTANLAR - 1 hafta Önce

Genelge - emir- acilen yerine getirilmeli. Bakan emrinin yerine getirilmediği dünyada hiç bir ülke yoktur. 36 saat aç uykusuz susuz nöbet tutmak Nöbet ertesi izin verilmemesinin akılla açıklanacak yanı Yok. 36 saat nöbet Kanunlara akla bilime dine insanlığa vicdana aykırıdır. Bakan genelgesiyle hemen ya bir yol bulunur, ya bir yol açılır.

Saglik
Saglik - 1 hafta Önce

Evet haberlerde herşey bitti bizim 24 nöbet sisteminin içine etmeye geldi sıra...Ben 24 sistemden memnunum 16 ya gelmek istemez kimse...saçmalamaya gerek yok tartışılacak koni varsa 24 saatten fazlası tartışılsın 24 nöbete kimse dokunmasın

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 hafta Önce

SANKİ MUHALİF BİR MİLLETVEKİLİ GİBİ KONUŞMUŞ.
PEKİ ,NEREDEYDİNİZ.
YADA NİYE ŞİMDİ HEMEN BUNLARI YAPMIYORSUN. SENİ ENGELLEYEN NEDİR?

Önce sözünde dur
Önce sözünde dur - 1 hafta Önce

Önce 36 yı 24e düşür sonra 16ya bakarsınız sayın bakan! Hedef saptırmayın.

ASİSTAN/36 SAAT
ASİSTAN/36 SAAT - 1 hafta Önce

Kanun ve genelge uygulanmak İÇİN çıkarılır. Yazılı emirdir. İngiltere'de yazılı Anayasaya yoktur. Allah Rahmet eylesin Muhsin Yazıcoğlu yazdığı şiirin sonunda : Beton soğuk üşüyorum anneee diyor. Asistanlarda 36 saat nöbet çok zor anneee psikolojimiz bozuluyor. Empati, adalet eşitlik, ve İnsanları Yaradan ötürü sevmek ne güzel duygu. Bu ulvi değerleri kaybettirme Allah'ım.

ASİSTAN
ASİSTAN - 1 hafta Önce

Kanun ve genelge uygulanmak İÇİN çıkarılır. Yazılı emirdir. İngiltere'de yazılı Anayasaya yoktur.eee ne var bunda demeyin. Allah Rahmet eylesin Muhsin Yazıcoğlu yazdığı şiirin sonunda :Durun kapanmayın pencerelerim,
Güneşimi kapatmayın,
Beton soğuk üşüyorum anneee diyor. Asistanlarda 36 saat nöbet çok zor anneee psikolojimiz sağlığımızzz bozuluyor anneee.
Her gün çok Dua ett anneee. Empati, adalet eşitlik, ve İnsanları Yaradan ötürü sevmek ne güzel duygu. Bu ulvi değerleri kaybettirme Allah'ım.
Sana sığındık Allah'ım.

Ayhan
Ayhan - 1 hafta Önce

Hemşire, ebe. Memur uzman doktor, Nöbet tutar nöbet ertesi izinli olur evine gider istirahat eder. Nöbet sayısı nöbet parası, mesai saati her şey tek nöbet çizelgesi ye kanuna uygun şekilde belirlenir. Bide Asistanlar var,kanuna uygun nöbet çizelgesi buna göre nöbet tutar. Kanuna uyuyan nöbet çizelgesiyle ayda 15 gün nöbet tutar. Nöbet in yarısının parası ödenmez çünkü kanuna aykırı insan sağlığına aykırı, DİNİ değerlerimize aykırı. Asistanların kanunu yokmu. Elbette var. Emekli sandığına tabi.Devlet memuru statüsünde. Devlet memurunun çalışma saatleri nöbetli çalışıyorsa nöbet günleri yasal mevzuat uygun olur. Asistanlarda öyle olması gerekirken nevi şahsına münhasır nöbet tutturulur. Hiç kimse günah ya demez. Kanunu tanımak, genelgeyi tanımamak suçtur. Masumların duası kabul olur.

Cahil Vatandaş
Cahil Vatandaş - 1 hafta Önce

O bile fazla yap 8 saatlik vardiya her yere geçsin gitsin,milletin de işine geliyor 24 saat çalışmak ama insanlıktan çıkıyor kişi.8 saat vardiya personel tasarrufu da sağlar,aciller yoğun bakımlar hep 8 saatlik vardiya olmalı

CAHİLİN CEHALETİ DÜNYANIN SONUNU GETİRİR
CAHİLİN CEHALETİ DÜNYANIN SONUNU GETİRİR @Cahil Vatandaş - 1 hafta Önce

RÜZUMUNA SON DERECE UYUMLU BİR YORUM YAZMIŞSIN. TEBRİK EDERİM


SIRADAKİ HABER