Bakan Koca, İllere Göre Haftalık Vaka Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 8-14 Mayıs arasındaki illere göre her 100 bin kişide görülen vaka artış tablosunu paylaştı. Tabloya göre İstanbul'da vaka artış hızı 184,78, Ankara'da 152,63, İzmir'de ise 93,86 oldu.

Bakan Koca, İllere Göre Haftalık Vaka Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8-14 Mayıs'a karşılık gelen illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını duyurdu. Bakan Koca tarafından paylaşılan tabloda, haftalık vaka artışının en yüksek görüldüğü illerimiz İstanbul, Rize, Kocaeli, Ankara ve Erzincan oldu.

Ege Bölgesi'nde bulunan İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa'da vaka artış hızı düşerken, yine Akdeniz bölgesindeki illerimiz Antalya, Mersin ve Hatay'da da vaka artış hızının düştüğü görüldü.

Ege ve Akdeniz'de sevindiren gelişme
İzmir'in haftalık vaka artış hızı 93, 86 olurken, Aydın'ın 47, 36, Muğla'nın 72, 54, Manisa'nın ise 745,86 oldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya'nın vaka artış hızı 61, 65 olarak kaydedilirken, Mersin 47, 04, Hatay ise 32, 54 vaka artışı ile vaka artış hızı düşen illerimiz arasında yer aldı.

Haritada dikkat çeken bir diğer detay ise ülke genelindeki vaka artış hızının düşmesi oldu.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uzman Hekim
Uzman Hekim - 1 ay Önce

Dünya ile bağlantısı olmayan HAKKARİ nin en başarılı il olması gerekmez mi? Sayın Bakanım! Bu konu üzerinde durup sebeplerini araştırmakta fayda var?

HAKKARİ 30
HAKKARİ 30 - 1 ay Önce

30 yıl önce pratisyen olan hakkari sağlık müdürü hamdullah kara hakkaride kaldıkça herşey daha kötü olacak 130 uzman hekimin olduğu bir ilde nasıl olurda böyle kibirli egolu ve mobing ci hamdullah kara 5 yıldır müdür olarak kalabiliyor

doktor
doktor - 1 ay Önce

tüm çalışanlara mobing uygulayan bu başarısız pratisyen hakkari sağlık müdürü hamdullah kara yı alın görevden ildeki doktor istifaları son bulsun

SIRADAKİ HABER