Bakan KOCA'dan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Bakan KOCA'dan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının artışıyla ilgili, "Zaman zaman, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar görüldü. Ama bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" dedi.

Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'da Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı’nın açılışında konuştu.

Koca, "Zaman zaman, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar görüldü. Ama bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" ifadelerini kullandı.

"Ülkemiz pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü sağlık altyapısı ve mesleğine kendisini adamış fedakar sağlık çalışanları ile başarılı bir sınav vermektedir" diyen Koca, şunları söyledi:

"Sağlık çalışanlarımızın fedakar çalışmalarını bir nebze olsun taçlandırmak adına, 2021 yılının dünya genelinde 'Sağlık Çalışanları Yılı' olmasına ilişkin teklifimizi diplomatik kanallardan Dünya Sağlık Örgütü'ne de ilettik. Bu teklifimizin kasım ayında gerçekleştirilecek Dünya Sağlık Asamblesinde kabul edilmesini temenni ediyorum."

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
salih
salih - 4 ay Önce

Bizim yılımız olsa ne olacak boş laflar karın doyurmuyor sayın bakan

3600 EK GÖSTERGE?
3600 EK GÖSTERGE? @salih - 4 ay Önce

SAĞLIKSEN NERDE VE NEYLE MEŞGUL?

vk
vk - 4 ay Önce

Tükendik,yıprandık,ölüyoruz.'Sağlık Çalışanları Yılı' imiş.Bu mu bize layık gördüğünüz?Öfkeliyiz,kızgınız,kırgınız.Hakkımızı helal etmiyoruz.

Yusufhan
Yusufhan - 4 ay Önce

Bumu? Gündeme dair önemli açıklamalar

hemşire sag mem
hemşire sag mem - 4 ay Önce

bir gün de bu açıklamalarınız da sağlık çalışanlarına zam yapılacak maaşlarında iyileştirmelere gidilecek deyiverin yahu madem 2021 yılı dünya sağlık çalışanları yılı olacak bununda bir karşılığı olsun

Bekliyor
Bekliyor - 4 ay Önce

Sağlıkçıkar özlük haklarına iyi bir iyleştirme bekliyor 2021 de. Tabiki doktor dışı sağlık çalılanlarına.

Derya
Derya - 4 ay Önce

Ee kabul edilirse bize ne gibi faydası olacak onu anlamadım,sonuç sıfır

3600 EK GÖSTERGE ?
3600 EK GÖSTERGE ? - 4 ay Önce

SAĞLIKSEN NERDE VE NE YAPIYOR???

memur
memur - 4 ay Önce

Sayın bakanım lütfen sözleşmeli yönetci atamalarını yapın artık eski yönetim calısmıyort herkes günü kurtarma derdinde.ADANA da durum vahim.


SIRADAKİ HABER