Bakan KOCA: Bu İl Örnek Alınmalı

Sağlık Bakanı Koca, Hakkari'nin aşılanma oranında bir haftada 40. sıradan 13. sıraya yükseldiğini belirterek, toplum bağışıklığı yarışında Hakkari'nin örnek alınmasını istedi.

Bakan KOCA: Bu İl Örnek Alınmalı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, Hakkari'nin aşılanma oranında sadece bir haftada 40. sıradan 13. sıraya yükseldiğini bildirdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Bakan Koca, "Hakkâri , aşılanma oranında, sadece bir haftada, 40. sıradan 13. sıraya yükseldi. Yarın yapılacak aşılarla, Covid-19 Risk Haritasında Mavi ile gösterilen Düşük Riskli İller kategorisine geçmesini bekliyoruz. Salgına karşı toplum bağışıklığı yarışında Hakkâri örnek alınmalı!" sözlerini kullandı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
sadece çalışan
sadece çalışan - 3 ay Önce

Aşılamadaki bu başarı sadece ve sadece sahada gece gündüz demeden çalışan fedakar sağlık çalışanlarınındır. Çalışanlar hiçbir karşılık beklemeden özverili bir şekilde çalışırken yanlarında hiçbir idarecinin olmaması, karşılaştıkları sorunlarına çözüm bulunmaması ve bir teşekkürün bile çok görülmesi sağlık çalışanlarını çok özdü. Ama çalışanlar da biliyor ki bu görevi idareciler için değil, sırf görevleri icabı ve vicdanları nedeniyle yaptılar ve yapmaya da devam edecekler. Bu çalışanlar daha liyakatli ve daha profesyonel idareciler tarafından yönetilmeli. Hakkari de maalesef mevcut idareciler hem çalışanlar hemde vatandaşlar gözünde sınıfta kalmıştır, istedikleri kadar reklamlarını yapsınlar, herkes herşeyin farkında.

Hakkari
Hakkari - 3 ay Önce

2 ay sürekli sabah sekizden gece onbir onikilere kadar genelliklede beslenme konusunda çok zor şartlarda çalıştık. Hiçbir pişmanlık duymuyorum, halende çalışıyorum ve çalışmayada devam edeceğim. Ama idarecilerin umursamaz tavırları hepimizi çok özdü, bir güne birgün ne yiyiyorsunuz ne içiyorsunuz diyen olmadı, gerçi çokta bir beklenti içerisinde değildik. Umarım sağlığa hakedenler atanır ve hakedenler yönetir. Gerçi çok umudum yok...

hhh
hhh - 3 ay Önce

SENDE İÇİŞLERİ BAKANINI AZ ÖRNEK AL PERSONELİNE SAHİP ÇIK DİYECEM AMA NERDEEE, TWİT SHOW SAYIN BAKAN

Dertsiz
Dertsiz - 3 ay Önce

SENDE PERSONELİNE DEĞER VEREN SAĞLIK BAKANLARINI AZ ÖRNEK ALSAN KEŞKE İŞİN GÜCÜN İŞİN SHOW TARAFI

Mülayim
Mülayim - 3 ay Önce

40 sıradan 13 sıraya kadar yükselenr kadar sahada gece gündüz çalışıp akşam yemeğinden öğlen yamağindrn evladından ailesindenistirahatinden feragat eden sağlıkçılara sorun aşı yapmak için neler çekmişler

hemşire
hemşire @Mülayim - 3 ay Önce

Tek derdi hakkari nin rengini mavi yapmak olan sağlık müdürü bu süre zarfında kaç sağlık çalışanıyla beraberdi ve kaç sağlık çalışanının sırtını sıvazladı şimdi bol bol reklamını yapar belkide terfi eder kim bilir büyük bir şehire müdür falan olur!!!

Att
Att - 3 ay Önce

Siyasetçi değil, belki iyi olur dedik ama siyasetçi den daha siyasetçi çıktı bakanımız. Twiter fenomeni oldu valla. Sahada işler yürümüyor sayın bakanım. Personel huzursuz. Adaletsiz ücret dağılımı, fazla işyükü, mobing ve şiddet bizi bitirdi. Artık işin asıl kahramanlarını rahatlatma zamanı gelmedi mi?

Mülayim
Mülayim - 3 ay Önce

657 4b li personel kadro istiyor bakanım. Cenabı Hak hakkımız olanı vermeyenlere hepsini sorsun.

SIRADAKİ HABER