10 Bin İşçi Alımı Hakkında Son Dakika Duyurusu

10 Bin İşçi Alımı Hakkında Son Dakika Duyurusu

05.04.2022 Tarihli Duyuru:

T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 10.000 sürekli işçi alımı için 15/03/2022 – 21/03/2022 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 06-07 Nisan 2022 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalından (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) yayınlanacaktır.     

Kura sonuçları aynı gün saat 22:00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

 06 Nisan 2022 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 09:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

 07 Nisan 2022 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 09:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülayim
Mülayim - 1 ay Önce

Ne zaman adaletiniz olacak. O kadar üniversite ve kpss li issiz durur iken neden kura yöntemi.
Kpss bazlı yerleştirme olmalıdır. Ülkenin kanayan yarasıdır kamuya personel yerleştirilmesi.
Tek yönetimin olduğu bir yerde bu kadar basit ve kolay bir olayın çözülmesi yani adaletin tesis edilmesi olmuyor ise vah vah halimize.
Yazık cokkkk yazık...

sağlıkçı
sağlıkçı @Mülayim - 1 ay Önce

biz binbir emek, zahmet ve masraf ederek çocuklarımızı neden okutmaya çalışıyoruz, bilen birisi cevap verecek mi?

Kamil Balbay
Kamil Balbay @Mülayim - 1 ay Önce

kpss ye göre alınmıyorda ondan kura ile çekiliş

Covid 19
Covid 19 - 1 ay Önce

Covid bu kadar düşmüşken neden covid 19 salgını nedeni ile katılımcı alınmicak yazıyor. içerde gizli bir dönerse millet anlamasın diye mi acaba ? şüpheliyim bu kura yöntemine hala kuralar halka kapalı ve mülakatsız atamalar olduğu sürece torpil devam eder

Adalet
Adalet - 1 ay Önce

Yine torpilin dibine vurdular

112
112 - 1 ay Önce

Yönetemediniz sağlığı bitirdiniz.

SIRADAKİ HABER