Tercih Yapacak Adaylara Önemli Açıklama

Tercih Yapacak Adaylara Önemli Açıklama

KPSS 2020-4 Sağlık Bakanlığı alım başvuruları başladı. Yüzbinlerce sağlık meznunu 8 bin 844 kişilik alıma başvuracak.

2004 yılından bu yana personel sağlık net'te görev yapan onlarca kpss alımında adaylara tercih yardımında bulunan editörlerimizin bazı uyarıları olacak.

Öncelikle bu alım 2020'nin ilk ve son alımı olabilir. Son 2 senedir yapılan alımlar bunun göstergesidir. Sağlığa KPSS 2019-7 alımı olana kadar 1,5 sene alım yapılmamıştı. Tahminimiz 2020 için sağlığa ayrılan kadroların ancak kasım aralık ayı gibi belli olup gerekli izinlerin verileceği yönünde. Bu sebeple bazı kişiler için bu alım son şans.

Genç işsizlik seviyesi % 27 olduğu bir ortamda bu alım fırsata çevrilmelidir. Memleketin her köşesi için tercihlerinizi yapın. Bir önceki alımın taban puanları zaten belli. Buna alım sayısı ve sıralamanızıda ekleyerek kendinize en uygun yeri seçiniz.

1-2 kişi alan birimleride yazın 20-30 kişi alan yerleride yazın. Puanınız kritik ise batı illerini çok fazla yazmayın. Doğu ve İstanbul'un puanları bu yüzden yükselecek gibi şehir efsanelerine inanmayın. Hiçbir zaman Şırnak ile Eskişehir aynı puanla personel almaz. Personel Sağlık Net  olarak kritik puanlı kişilere doğu, güneydoğu ve karadenizin doğusu yazmalarını tavsiye ediyoruz. 

Puanı ortalarda olanlara ilk 5-6 tercihi istediği yere yazmasını, puanı iyi olanlara ise son 3-4 tercihi mutlaka garanti yerleri yazmasını tavsiye ediyoruz.

Bugün göreve yeni başlayan sağlık çalışanları 4 bin 500 lira civarında maaş alıyor. Buna nöbet parası, icap ve performans dahil değil. Bir sonraki atamayı beklemek, iyi yerleri beklemek gibi düşüncelere kapılmayın. Yarın ne olacağı belli olmaz. Ne yapıp edip atanmanın yoluna bakın !

Personel Sağlık Net 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 14:05

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

HERKES İŞE GİRMEK İÇİN GÖBEĞİNİ ÇATLATIYOR,İŞE GİRDİKTEN SONRA YA KAYTARIYOR,YA DA MAAŞINI AZ BULUYOR. GENELDE HER İKİ DURUM BİR ARADA YAŞANIYOR. SAYGILARIMLA.

sağlıçıı
sağlıçıı @SELİMCAN - 8 ay Önce

bence olayı harika yormuşsunuz,daha diyecek bir şey yok,tebrik ederim selimcan.

X kişi
X kişi - 8 ay Önce

Admin Bakan kpss den önce alacaz demiş ama ki bu sene alım gecikti diye seneye de böyle olacak diye bir şart yok ki

Adnan bey
Adnan bey - 8 ay Önce

Gökçek in tüm mallarina el KONULMALIDIR.

hs
hs - 8 ay Önce

cevresaglık teknısyenlerı yok sayılamaz bu haksızlık senelerdır cook az alım vardı sımdı hıcyok

KARPINAR
KARPINAR - 8 ay Önce

EVDE HASTA BAKIM YOK SAYILMAMALI

SIRADAKİ HABER