Şehidin Hastaneye Getirilişi Olayında Başhekim Açığa Alındı

Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Erzincan'da kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla açığa alındı

Şehidin Hastaneye Getirilişi Olayında Başhekim Açığa Alındı

Sağlık Bakanlığı, Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanarak hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirilmesine ilişkin sosyal medyaya yansıyan görüntüler hakkında açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"Tunceli Ovacık’ta operasyon sırasında yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu, askeri helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 12:43

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazık…
Yazık… - 1 ay Önce

İstanbul İl Sağlık Müdürünü değiştiremeyen sayın bakan zor şartlarda görev yapan başhekimi harcamış.

siyasetci
siyasetci - 1 ay Önce

112 ambulans sağlık müdürlüğüne bağlı çalışmaktadır. Neden İl sağlık müdürü ve onu destekleyen siyasiler sorgulanmıyor.

Sağ mem
Sağ mem - 1 ay Önce

Bizim için kendi hayatını veren bu şehidimize yapılan hainlik affedilemez kimler bu şerefsizliğin için de ise derhal hesap görülmeli ayıptır be başı ağrana ambuluns yollanıyor bu şehidime çok mu gördüler bu hainler

Çinko Adam
Çinko Adam - 1 ay Önce

112 Başhemi olarak mı atanmıştı bu doktorumuz.. Hastane içindemi ihmal var ? Şehidimize Allah C.C Rahmet eylesin.

alp
alp - 1 ay Önce

bu başhekime referans olan siyasetçi vekiller kimse onlarada işlem yapın o zaman

Yetkiyi kullanamama yada yanlış kullanma…
Yetkiyi kullanamama yada yanlış kullanma… - 1 ay Önce

Ambulans hizmetleri 112, İl Sağlık Müdürlğü’ne bağlı değil mi? Hastane başhekimi ile ambulansın nasıl bir hiyerarşik bağı var. Anlaşılan sayın bakanın İl Sağlık Müdürleri üzerinde tasarrufu yokmuş. Örnek; İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu devletçiğini görevden al(a)madı.

SIRADAKİ HABER