"Sağlık kadrolarımızda yaşanan boşluklar izah edilemez"

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Sinop’ta özellikle sağlık kadrolarında gözlemlenen boşluklara tepki gösterdi. Karadeniz;’’ Özellikle pandemi döneminde sağlık kadrolarındaki bu boşluk akıl alır gibi değildir, derhal liyakatli atamalar gerçekleştirilmelidir’’ dedi.

"Sağlık kadrolarımızda yaşanan boşluklar izah edilemez"

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada Sinop merkez ve ilçelerinde sağlık kadrolarında yaşanan boşluklara dikkat çekti. Karadeniz açıklamalarında;’’ İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlıkçılarımızın önemi yadsınamaz bir gerçek ve sağlıkçılarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Fakat il merkezi ve ilçelerimizde sağlık kadrolarında göze batan ihmal akıl alır gibi değildir. Bu zorlu süreçte vatandaşımıza hizmet noktasında en önde yer alan sağlık kadrolarımızda yaşanan boşluklar izah edilemez. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nin iki Başhekim Yardımcısı, Destek Hizmetleri Müdürü, İdari ve Mali İşler Müdürü, İl Sağlık Müdürlüğü’nde Destek Hizmetleri Başkanı, Sinop 112’de Başhekimi yok. Durağan Devlet Hastanesi’nde de Başhekim yok, Boyabat Devlet Hastanesi’nin Başhekimliğine ise vekaleten bakılıyor. Ayancık Devlet Hastanesi’nde İdari ve Mali İşler Müdürü bulunmuyor. Bir an evvel bu kadrolara liyakatli atamalar yapılmalı, vatandaşımıza hizmet noktasında en önde bulunan sağlık kurumlarımızdaki ağır aksaklık ortadan kaldırılmalıdır. Konunun yakinen takipçisi olacağız’’ ifadelerine yer verdi.  (Vitrin Haber)  
 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 1 ay Önce

Diğer yerler farklı mı sanki,batı karadeniz'i özellikle karabük'ü gaita getiriyor. Bakanlık nedendir bilinmez,hala gereğini yapmıyor.

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER