Sağlık Camiası; Şimşek Görevine İade Edilmeli

Şanlıurfa Halk sağlığı Başkanı Yaşar Şimşek görevden alınması, Özelikle Urfa sağlık Camiasında büyük tepki geldi

Sağlık Camiası; Şimşek Görevine İade Edilmeli

Liyakatiyle ve Başarılı Çalışmalarıyla, birçok takdir, ödül alan Şimşek, Sağlık alanında çok hizmetlere imza attı.

Şanlıurfa Kamuoyu Yaşar Şimek’in hangi nedenle görevden alındığını, bilinmediğini, muhtemelen Sağlık İl Müdürü bazılarına kadro açmak için böyle bir girişimde bunulduğu iddia ediliyor.

Bazı sitelerden çıkan habere göre, Artan kızamık vakalarından ve Bakanlığın çalışmalardan memnun olmadığı için istifalar gerçekleşti deniliyor.

Sağlık Çalışanlarından aldığımız bilgilere göre; Kaldı ki bu kızamık vakalarının çoğu hastane kaynaklı. Araştırıldığı takdirde görülecektir ki Hastaneye sırf annesi Dâhiliye Polikliniğinde muayene olacak diye gelen sapasağlam çocuklar kızamık olup çıkıyorlar.

HASTANELERDE HİJYEN ORTAMI YOK.

O zaman hastane yönetimi de istifa etsin, kamu hastane başkanı da istifa etsin. Madem bu duruma İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş da çözüm bulamadıysa ve sebep buysa, aynı dik duruşu ondan da bekliyoruz o da istifa etsin.

ŞUNU SORMAK İSTERİZ:

Bu kızamık vakaları başka illerde yok mu? Sadece Urfa'da mı var? Diğer illerde neden istifalar gerçekleşmiyor?

Bu arada son bir iki ayda binleri geçen Amerika'da kızamık vakaları da mevcut orada da istifaları gerçekleşsin o zaman. Bu ayak oyunlarını Urfalılar yemez.

Ayrıca eski yıllara göre kızamık vakalarının Urfa’da çok az olduğunu, Urfa’daki , kızamık vakalarında çoğunun Suriyeli mülteciler olduğu belirtiliyor.

Kaynak://www.urfanatik.com

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dedikodu
Dedikodu - 13 ay Önce

Çalıştığım şu camiadan tiksindim: iş güç dedikodu, klavye başında görevden almalar, hangi kademeden idareci atarsa, atandığı gün görevden alınacak diye dedikodu başlıyor personelde. Millet dedikodu yapmaktan işini takip etmiyor. VAllahi yolunu bulsam başta bakanlığa geçecem... Mesai arkadaşlarımın dedikodusundan tiksindim artık...

Uzm
Uzm - 13 ay Önce

Sayın şimşek okadar başarılı ise diğer onun gibi yöneticilere bir cok il de ihtiyaç var.mesela MERSIN E il müdürü olarak gorevlendirilebilir

SIRADAKİ HABER