Sağlığa Yeni Daire Başkanı

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yeni kurulan "Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanlığına", Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Dekan Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Dr. Emre Korkut'un atandı.

Sağlığa Yeni Daire Başkanı

DOÇ.DR. EMRE KORKUT KİMDİR?

Doç.Dr. Emre Korkut 1986 yılında Karabük'te dünyaya geldi. 2004-2009 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. 2010-2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde diş hekimi olarak görev yaptı. 2013 yılında Pedodonti alanında doktora eğitimini tamamlayarak Çocuk Diş Hekimliği uzmanı unvanı aldı. Aynı yıl Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2014 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde dekan yardımcılığı görevine atanan Emre Korkut, 6 yıl boyunca bu görevi sürdürürken, Anabilim Dalı Başkanlığı ve kalite koordinatörlüğü gibi birçok önemli idari görevi de yürüttü. Akademik alanda birçok bilimsel makalesi ve yayını bulunan Emre Korkut, 2019 yılında Pedodonti alanında 'doçent' unvanı almaya hak kazandı. Emre Korkut evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 10:20

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cv
Cv - 3 ay Önce

Cv mükemmel. Diş hekimleri, hekimler, hemşireler ilçelerde doğuda vs çalışır. Bunlar maşAllah yrd doç olunca dekan yardımcısı. Sonra daire başkanı. Daire başkanıyken doçentlik kendiliğinden gelir zaten. Allah herkese böyle kariyer versin.

Gkhnunvr
Gkhnunvr - 3 ay Önce

Daha iyi üniversite mezun derken? Selçuk üniversitesi 1975 yılında kurulmuş ülkenin en köklü üniversitelerinden biridir. Doktor bey uluslararası bir-çok yayın makale yayınlayıp bilimsel alanda emek vermiş doçentlik unvanı kazanmaya hak kazanmış, bu alanda emek harcamış biri , bir insanı değerlendirmek için önce o kalibrede bir akademisyen olmal gerekir , insan olarak emre korkut a kefil olacak binlerce insan vardır , akademik olarak da üzerine düşeni yapmış, yapacağı hizmetleri takip etmek keyif verecektir, yeni görevinde başarılar dilerim

ÇOK BAŞARILI OLUR ÇOOOKKKKKK
ÇOK BAŞARILI OLUR ÇOOOKKKKKK @Gkhnunvr - 3 ay Önce

SAĞLIK TEŞKİLATININ BELLİ Kİ İÇİNDEN GELMİŞ BİRİSİ.

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 3 ay Önce

Tüm Diş Hekimliğinin Sağlık Bakanlığında temsili için ihtiyaç olan bir Daire Başkanlığı kurulması ve bu makama özel klinik, Ağız diş sağlığı merkezi ve üniversite tecrübesi olan akademik kariyer sahibi birinin atanması ülkemiz adına bir kazançtır. Diş Hekimliği camiası için iyi gelişmeler olacağı kanaatindeyim.

hep devran
hep devran - 3 ay Önce

Abd de, avrupada daha iyi üniversite mezunları tercih edilir yöneticilikte bizde ise siyaset ön planda. Akrabalarını araştırsak zaten sebep ortaya çıkacaktır.

Atmak bedava
Atmak bedava @hep devran - 3 ay Önce

Ha uçmadan önce biraz da dövize, enflasyona,zamlara bak bade müridi.

Devran Döndü
Devran Döndü @hep devran - 3 ay Önce

Bak bücürük sen yokken bu ülke vardı. 1000 yıldır bu topraklarda adalet, liyakat, hak ve mazluma yardım ile ayaktaytık. Ta ki senin güruh gelene kadar siz geldiniz kokuttunuz her yeri 20 yıldır düzene sokmaya uğraşıyoruz.

Devran Döndü
Devran Döndü @hep devran - 3 ay Önce

Sizin devran eskide kaldı şimdi hakkıyla hakedenler görevde... Sizin adamlar seçilmedi diye abd-avrupa'dan örnek verin. Şuanki gelenler 40 türlü aşamadan geçip geliyorlar. Akademik kariyerleri yerli ve milli gerisi de boş

SIRADAKİ HABER