Hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri şikâyet etti, Nazilli’de Başhekim Şafak Çalışkan koltuğundan oldu iddiası

Hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri şikâyet etti, Nazilli’de Başhekim Şafak Çalışkan koltuğundan oldu iddiası

aydinpost.com'da yer alan habere göre,  "Başhekim Çalışkan, Hastaneye Müdür Olmak isteyen Güvenlik amiri Emrah Algan’ın Milletvekili Metin Yavuz’a şikâyeti üzerine baskılara dayanamayarak istifasını verdi.

Nazilli’de görev yaptığı sürede birçok yenilikler getirerek hizmet kalitesini artıran ve yapılan ihalelerde devlete kâr ettiren Başhekim Çalışkan, siyasi otorite tarafından görevden alınan bürokratlar kervanına katıldı.

MÜDÜR OLMAK İSTEYEN PARTİLİ MEMUR, METİN YAVUZ’A ŞİKÂYET ETTİ!

Başhekim Şafak Çalışkan’ın istifaya zorlanmasının ardında hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri Emrah Algan’ın olduğu ortaya çıktı.

Ak Parti’nin kayıtlı üyesi olan ancak birden fazla partiye üye olduğu tespit edildiği için 2012 yılında Seçim Kurulu tarafından üyeliği silinen Emrah Algan, iddiaya göre Ankara’ya giderek Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile görüştü.

Algan’ın, sudan sebeplerle milletvekiline şikâyet etmesi üzerine Başhekimi telefonla arayan Metin Yavuz’a “Sayın vekil bana mı inanıyorsunuz, yoksa k… kırık bir memura mı, bu yaptığınız ayıp” şeklinde cevap vermesine sinirlenen Milletvekili Metin Yavuz’un Başhekim Çalışkan’ı görevden almak için operasyon başlattığı öğrenildi.

Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı ile birlikte karar alan iktidar partisi milletvekillerinin girişimleri üzerine Şafak Çalışkan, Aydın İl sağlık Müdürü Osman Açıkgöz tarafından Aydın Kadın Doğum Hastanesi Başhekimliği görevine alınmak istendi.

Çocuklarının eğitimi ve eşinin Nazilli’de görev yapması üzerine düzenini bozmak istemeyen Başhekim Çalışkan’ın görevden alınacağını bildiği ve İl Sağlık Müdürünü zor duruma düşürmemek için Açıkgöz’e istifa dilekçesini verdiği öğrenildi.

Şafak Çalışkan’ın istifası Sağlık Bakanlığına bildirilerek işleme alınırken, yerine Kuvvet Erim’e yakınlığıyla bilinen bir doktorun getirileceği öne sürüldü.

Öte yandan Başhekimle yakın arkadaş olan Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın bu operasyonla ilgili milletvekillerine teşkilat olarak bir yaptırımı olmaması akıllarda soru işareti yarattı." ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 23:10

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydınlı
Aydınlı - 9 ay Önce

Yalan haberleri siz bari yayımlamayın kardeşim. Bu başhekim şimdiye kadar çoktan gitmesi gerekirdi . Allah için gidin Nazilli devlet hastanesine ne huzur bıraktı ne birşey. Gelin hastanenin durumuna bakın rezalet . Böyle haberlere inanmayın gelin kendiniz gözünüzle bakın.

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

BAŞ'LAR AYAK,AYAKLAR BAŞ OLUNCA BU YAŞANANLAR NORMALDİR.NERDEEENNNN NEREYEEEE. SAYGILARIMLA.

Mehmet sıddık seyitoğlu
Mehmet sıddık seyitoğlu - 9 ay Önce

hiç kimse hiç kimseye. kıçı kırık personel diyemez o haddi kimden aldı başhekim de o sözleri kullanıyor. Emrah Algan haklı

Serkan tal
Serkan tal - 9 ay Önce

Emrah Algan abimizi böyle şeyler alet etmeyin

Aa
Aa - 9 ay Önce

Başhekim için ne denir bilemiyorum. Torpille gelmişsin geldiğin gibi gideceğin aşikar ama yazıya göre işinde gücündeymişsin yazık olmuş. Diğer koltuk isterim delisi adamlar bi bitmediniz size soylenecek çok şey var ama ne yazık ki faydası yok .

Erayt
Erayt - 9 ay Önce

Canlı olmak ve lisans mezunu olmak [yoksa lisans tamamlarsın, açık öğretim, vb farketmez] şartları tamamsa müdür olabilir tabii vatandaş.

Burak
Burak - 9 ay Önce

Kur'an-ı kerimde de mealen buyuruluyor ki:
(Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah’ın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, ... cıların tâ kendileridir.) [Nahl 105]
Emrah bey sen doğrularının peşinden devam et Rabbim senin yanındadır.

mehmet sıddık seyitoğlu
mehmet sıddık seyitoğlu - 9 ay Önce

ne oldu yorumu begenmedinizmi yayımlamıyorsun tabi size dokunuyor ucu dimi


SIRADAKİ HABER