Eğitim Araştırma Başhekimi Görevden Ayrıldı

Eğitim Araştırma Başhekimi Görevden Ayrıldı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, görevden ayrılarak, bundan sonra görevini aynı hastanede uzman doktor olarak ve Turgut Özal Üniversitesi’nde akademisyen olarak sürdürecek.
Prof. Dr. Erdal Aktürk, yaptığı yazılı açıklamada, “Yaklaşık 2,5 yıldır sürdürdüğüm Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliğinden görev süremin dolması nedeniyle ayrılmış bulunmaktayım. Görevim sırasında patlak veren tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Pandemi sebebi ile zorlu bir süreç geçirmekteyiz. Bu süreçte görev yapmış olmanın zorlukları içerisinde şehrimize hizmet vermeye ve görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Bundan sonraki süreçte Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji Kliniğinde Kalp ve Damar hastalıkları uzmanı olarak hizmet etmeye, hastaları tedavi etmeye devam edeceğini bildiren Aktürk, “Ayrıca Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında geleceğin hekimlerini yetiştirmek için akademik çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 02:54

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Hastanede yoğun bakımda yangın yoğun bakımlarda oksijen kesintisinden hastalar sevk vs vs

Malatyalı
Malatyalı @Mustafa - 2 ay Önce

Ağzına sağlık Mustafa bey oksijen kesintisinden dolayı 25 hasta vefat ettiğine dair haberler vardı yine yoğun bakımda hasta yatağında elektrik kaynaklı yangın çıkmıştı ama bence başhekimi yakan adaşı

Hasannn
Hasannn - 2 ay Önce

Personele mobbing yapmak dışında hiç bir iş yapmadılar iyi hekimlerin tamamı çocuk yan dalcılar hepsi gitti çocuk uzmanı volkan bey gitti nedenlerini bilmiyorum ama bu dönemde gittiler personele ve vatandaşa zarardan başka ne verdiler birde müdür gitseydi

SIRADAKİ HABER