Bilim Kurulu üyesi Çelik’in başhekimlik görevi sona erdi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, görev süresinin dolması üzerine Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimliği'nden ayrıldı.

Bilim Kurulu üyesi Çelik’in başhekimlik görevi sona erdi

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik’in Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki başhekimlik görev süresi sona erdi. Yerine ise vekaleten Başhekim Yardımcısı Ahmet Ceylan atandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, görev süresi dolan Çelik’e teşekkür ederek, “Bizler bu makamların emanetçisiyiz. Birlikte önemli işlere imza attık. Kendisine bu güne kadar gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof Dr İlhami Çelik, yeni kurulan fakültenin dekanı oldu. Bu değişim ile birlikte Başhekimlik odasının tabelası indi ve yerine "Dekan" yazılı yeni tabela asıldı. Kayseri Tıp Fakültesi'nin bu yıl içerisinde 62 öğrenciyle faaliyete geçeceği belirtildi.
İLHAMİ ÇELİK KİMDİR?
1 Temmuz 1967, Sivas Şarkışla doğumlu olan Prof Dr İlhami Çelik, enfeksiyon hastalıkları uzmanı. 2016 yılından itibaren Kayseri Şehir Hastanesi başhekimi olarak görev yapan Prof. Çelik, COVID-19 salgınının ortaya çıkmasının ardından Türkiye'de salgınla mücadele etmek için Sağlık Bakanlığı bünyesinde 10 Ocak 2020'de kurulan Bilim Kurulu'nda da görev yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 00:47

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
doktor
doktor - 2 hafta Önce

bu ne güzel iş al gülüm ver gülüm... sadece tabela değişmiş aynı odada dekan olarak kalmış. gözlerinin gülmesinden belli

663 yönetici
663 yönetici - 2 hafta Önce

Bu şekilde atama sistemi başarısız olmuştur daha fazla uzatılmamalı

SIRADAKİ HABER