4 başhekim yardımcısı görevden alındı

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 7 şiddetinde idari deprem yaşandı. 4’ü Başhekim yardımcısı olmak üzere 12 imza yetkisi olan idareci, görevden el çektirildi.

4 başhekim yardımcısı görevden alındı

Kısa süre önce, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünde yaşanan İl Müdürü Dr. Cihan Tekin’in Erzincan’a, Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu da Diyarbakır’a atanmıştı.

GAZİ YAŞARGİL DE İDARİ DEPREM

Müdür değişikliğinden sonra dikkatler İl’deki Hastane Başhekimlikleri ile İdari görevde olan isimlere yönelik, değişikliklerin olabileceğine çevrilmişti. Dün ilk hamle 7 şiddetinde depremle, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, yaşandı.

Doğu ve Güneydoğu’ya hizmet veren ve 4 bin 500’e yakın personeli bulunan Gazi yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve 4 başhekim yardımcısı ise imza yetkisili bulunan 8 müdür ve yardımcısı, İl Sağlık Müdürü Pamukçu’nun imzasıyla, görevden el çektirildi.

4 BAŞHEKİM YARDIMCISI ALINDI

Hastanedeki revizyonun Hastane Başhekimi Doç. Dr. Muhammet Asena’nın dışında gerçekleştiği öğrenildi. Hastanedeki büyük değişimin gerekçesi henüz açıklanmazken, hedefte Hastane Başhekimi Asena’nın olabileceği, konuşuluyor. Geçtiğimiz yıl Asena görevden el çektirilmiş, mahkeme kararıyla görevine iade edilmişti.

İl Sağlık Müdürü Pamukçu’nun, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesi ile hizmet alanı geniş olan Hastanelerde başlattığı “revizyonun” diğer birimlerde de devam edeceği bildirilirken, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde el çektirilen isimler şunlar;.(Diyarbakır Söz)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 09:32

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Yazıcı
Faruk Yazıcı - 2 hafta Önce

Görevden alınanların hiçbiri sözleşmeli idareci degildi. Çeşitli isimler altında imza yetkili müdür yardımcısı, imza yetkili birim Sorumlusu vs vs gibi isimlerle iki satır yazı ile görevlendirilen kişilerdi. Yeni Sağlık müdürü herseyin farkında , akıllı adam. İmza yetkili bilmem ne yap gelsin 663 lü yöneticiye denk olsun. Araştırma Hastanesi düzelmeye başlayacak öyle görünüyor. Hepsi 130 saat nöbet ücreti alıp işe saat 11 de gelen insanlar. Araştırıp sorsunlar Diyarbakır sağlığını bu hale getirenler eninde sonunda mahkeme i Kübra da hesap verecekler.

saglıkçı
saglıkçı @Faruk Yazıcı - 2 hafta Önce

hıcbırı sözleşmeli degil ,asıl onlara dokunsun 10 yıldır oturan var...onlara dokunsun sıl bastan yapsın o zaman yıgıtlıgı ortaya çıkar kısaca hıkaye

Fatih KORKMAZ
Fatih KORKMAZ @Faruk Yazıcı - 2 hafta Önce

Faruk YAZICI kesinlikle haklıdır. Bu idareci gibi görünen personellerin aldığı toplam ödemeler Müdür maaşını geçiyor. Sözleşmeli Müdür Yardımcısı maaşı ise bunların maaşının yanından bile geçmiyor. Üstelik bunların hiç biri kesinlikle ve kesinlikle sözleşmeli idareci değildir. 1 Saat bile nöbet tutmadan aldıkları o kadar nöbet ücretinin hesabını Allah'a nasıl verecekler bilmiyorum. Allah bizleri de onları da ıslah etsin.

Faruk Yazıcı
Faruk Yazıcı @Faruk Yazıcı - 2 hafta Önce

Atıp tutuyorsam seninde ekmeğin kesildi demektir. Bashekimin başını yediniz. Allah büyüktür. Mesaiye gelmeden nöbet parası alanlar, haksız yere mobing uygulayanlar , biri düsmansa herkes düşman olanlar daha sayayım mı ?

Sağlık personeli
Sağlık personeli @Faruk Yazıcı - 2 hafta Önce

İyi atıp tutmuşsun faruk yazıcı !! Birilerinin fesatlığı ile hastane düzelmez.

Yayınlayın Bunu!
Yayınlayın Bunu! - 2 hafta Önce

Sözleşmeli idarecilikte en az şube müdürlüğü yazılı sınavını geçmiş olma şartı getirilmelidir.En az 15 yıl memuriyet süresi ve en az 2 yıl sağlık bakanlığında çalışma zorunluluğu olmalıdır.Yönetim alanında yüksek lisansı olanlara öncelik tanınmalı ve diğer kurumlardan ve serbest çalışanlardan alımlara son verilmelidir.Bu şartlara haiz olmayanlar hemen görevden el çektirilmeli,yerine yukarıda saydığımız daha liyakatli olanlar atanmalıdır.

Kader
Kader - 2 hafta Önce

Darısı nöbet tutmadıkları halde nöbet ücret alan şanlıurfadaki hastane idarecilerinin başına inşaAllah.Birde nöbetini evde tutan ve sendika faaliyeti yürütenlere

Sağlım personeli.
Sağlım personeli. - 2 hafta Önce

Birilerine alan açmak için bunu yapıyorlar. İlin en başarılı başhekimin kadrosu neden dağıtılsın ki ? Muhammet Asena'yı tüm diyarbakır tanır.İl sağlık müdürünün adını kimse bilmez ki.

vatandaş
vatandaş - 2 hafta Önce

inşAllah devamı gelir hakkari devlet hastanesinde yıllardır tutuulamayn nöbetlerden alınan paralar ödül adı altında dağıtılıp sonra tekrar idari mali işşler müdrü ve çetesi tarafından tekrar toplatılan paralar doğrudan yapılan alımlarda yapılan usulsüzlükler başhekimn adı va kendisi yok iradesini bu çetye teslim etmiş idarecilikle alakası yok derhal müdahale edilmesi gerekir

Büyüktorpillll.
Büyüktorpillll. - 2 hafta Önce

Ya Allah aşkına biri elmadag dr hulusi alatas devlet hastanesinde olup bitenlere baksın müfettiş raporunda bile fazla paralar rücu edildiği halde görevden alınan olmadı lütfen lütfen dr hulusi alatas devlet hastanesini haber yap çalışan personel yönetimden rahatsız

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Müfettiş gelmiş, ne oldu yine acaba?

Daru
Daru - 2 hafta Önce

Malatya il saglıkmüdürüde yeni göreve geldi aynı cesaret ve özveriyi ondanda beklemekteyiz...


SIRADAKİ HABER